Do końca czerwca prosta strona już od 1299 zł!

Logo - Header mobile - StronoTwórcy Logo

Claim a hasło reklamowe

Czym różni się claim od hasła reklamowego? Zobacz najważniejsze różnice między sloganem reklamowym a claimem

Czym jest claim?

Claim to krótkie hasło, które ma za zadanie przyciągnąć uwagę odbiorców i wyróżnić produkt lub usługę na tle konkurencji. Jest to zazwyczaj krótkie i łatwe do zapamiętania zdanie, które wyraża podstawową obietnicę lub wartość, którą dany produkt lub usługa oferuje. Claimy są często stosowane w reklamach telewizyjnych, radiowych, prasowych oraz na stronach internetowych, a ich celem jest zachęcenie odbiorców do zapoznania się z ofertą i przekonanie ich do zakupu. Claimy mogą być oparte na różnych cechach produktu lub usługi, takich jak ich jakość, wyjątkowość, korzyści dla klienta, atrakcyjność ceny lub szybkość dostawy.

Często claimy są używane, gdy nazwa firmy nie jest wystarczająco opisowa i nie oddaje charakteru jej działalności. Dlatego też, klaimy są starannie dobierane i zazwyczaj towarzyszą marce przez długi czas, pomagając w budowaniu jej wizerunku i rozpoznawalności.

Czym jest hasło reklamowe?

Choć claim i hasło reklamowe często są używane zamiennie, to w praktyce mogą mieć nieco różne znaczenia.

Claim to ogólniejsze pojęcie, które odnosi się do krótkiego, pamiętnego hasła lub stwierdzenia, które opisuje wartość lub charakter marki i jej produktów lub usług. Claim może być połączony z logotypem marki i pomaga w budowaniu wizerunku marki.

Hasło reklamowe natomiast to konkretny tekst lub fraza, która jest używana w konkretnych kampaniach reklamowych w celu przyciągnięcia uwagi odbiorców i zachęcenia ich do zakupu produktu lub usługi. Hasło reklamowe często jest dostosowane do konkretnych celów kampanii reklamowej oraz grupy docelowej.

W skrócie, claim jest ogólnym hasłem lub stwierdzeniem, które opisuje markę i jej wartości, podczas gdy hasło reklamowe to konkretny tekst lub fraza używana w konkretnych kampaniach reklamowych.

 

Jak to wygląda w praktyce?

Sprawdź hasła reklamowe i calimy różnych firm i zobacz różnice!

Claim firmy Allegro brzmi: „Czego szukasz, znajdziesz na Allegro”. Jest to krótkie, pamiętne stwierdzenie, które podkreśla, że Allegro jest miejscem, gdzie można znaleźć praktycznie wszystko, czego szuka się w internecie. Samo słowo „allegro” oznacza tempo w muzyce, więc nazwa firmy nie wskazuje jednoznacznie na oferowane przez firmę usługi dlatego claim jest tutaj niejako „przyczepiony” do nazwy firmy.

Jest to również wyraz hasła firmy, które skupia się na oferowaniu dużej różnorodności produktów oraz na łatwości i wygodzie korzystania z platformy Allegro. Claim ten pozwala na łatwe zapamiętanie marki i jej wartości, a także buduje pozytywny wizerunek firmy jako miejsca, gdzie można znaleźć wszystko, czego potrzebuje się w jednym miejscu

Zapewne znacie claim firmy Grycan czyli „lody od pokoleń”. Owo hasło widnieje w logotypie firmy i odnosi się do tradycji i historii firmy, która od 2004 r. wytwarza w nowoczesny sposób lody, lecz zachowując tradycyjne receptury.
Hasłem reklamowym będzie u nich „Tradycyjne receptury rzemieślnicze lody”, które bezpośrednio odnosi się do konkretnych produktów i podkreśla ich jakość i wyjątkowość.

Claim firmy Tymbark brzmi „Odkryj smak natury”, co podkreśla, że produkty Tymbarku są wytwarzane z naturalnych składników, a firma kładzie duży nacisk na jakość swoich produktów.

Hasło reklamowe Tymbarku zmienia się na przestrzeni czasu, ale jednym z bardziej znanych jest „Nie ma jak Tymbark”, które nawiązuje do niepowtarzalnego smaku napojów Tymbarku i podkreśla ich wyjątkowość na rynku. Aktualne hasło reklamowe promuje najnowszą serię produktów wegańskich i brzmi „Pij warzywa, czuj się mega VEGA”. 

„Czas na przyjemność” i „poczuj dziecięcą radość” to dwa hasła, które mogą kojarzyć się z firmą Wedel. Firma z wyjątkowo długą historią mimo częstych zmian cechuje swoje standardy i podkreśla, że produkowane przez nich łakocie opierają 

Nike „Just Do It” to jeden z najbardziej znanych i ikonicznych claimów w historii reklamy. Jest wyjątkowy ze względu na to, że łączy w sobie kilka kluczowych cech skutecznej kampanii marketingowej.

Po pierwsze, „Just Do It” to krótkie, proste hasło, które jest łatwe do zapamiętania i powtarzania. Po drugie, jest ono uniwersalne i łatwo się kojarzy z marką Nike. Po trzecie, ma ono silne oddziaływanie emocjonalne, ponieważ zachęca ludzi do pokonywania swoich ograniczeń i dążenia do swoich celów, co jest jednym z kluczowych przesłań marki Nike.

Dodatkowo, kampania „Just Do It” była w czasie swojego debiutu bardzo innowacyjna i odważna. W 1988 roku, kiedy kampania została wprowadzona, większość reklam w branży sportowej skupiała się na produktach i ich funkcjonalności, podczas gdy Nike postanowił skupić się na emocjach i wartościach, które wiążą się z uprawianiem sportu. To podejście okazało się bardzo skuteczne i przyczyniło się do rozwoju marki Nike jako lidera na rynku sportowym.

Claim Disneylandu, „The happiest place on earth”, jest dobry z kilku powodów.

Po pierwsze, jest to bardzo proste i łatwe do zapamiętania hasło, które jest zrozumiałe dla każdego, niezależnie od kultury czy języka. Po drugie, claim ten idealnie oddaje koncepcję Disneylandu jako miejsca, w którym każdy może poczuć się szczęśliwy i zadowolony. Jest to silne przesłanie emocjonalne, które jest w stanie przyciągnąć uwagę i zainteresowanie potencjalnych klientów.

Po trzecie, „The happiest place on earth” jest bardzo spójne z całą koncepcją Disneylandu, który został zaprojektowany tak, aby dostarczyć niezapomniane przeżycia i emocje swoim gościom. Disneyland to miejsce, gdzie każdy może poczuć się jak w bajce, a claim ten podkreśla tę koncepcję i jest idealnie dopasowany do marki Disneylandu.

Wreszcie, „The happiest place on earth” jest też bardzo łatwo kojarzalne, co jest kluczowe w budowaniu silnej marki. To hasło zyskało taką popularność i rozpoznawalność, że stało się integralną częścią marki Disneylandu i jest kojarzone z nią na całym świecie.

Claim firmy Stokrotka – „zakupy jak z płatka” – jest dobrym przykładem claimu z kilku powodów.

Po pierwsze, jest to bardzo prosty i łatwy do zapamiętania claim, który doskonale oddaje filozofię firmy. Stokrotka to sieć sklepów spożywczych, której celem jest zapewnienie klientom wygodnych i przyjemnych zakupów, bez zbędnych komplikacji i stresów. Claim „zakupy jak z płatka” idealnie podkreśla tę koncepcję, sugerując, że zakupy w sklepach Stokrotka są łatwe, przyjemne i bezproblemowe i przyjemne jak płatki kwiatka z którym identyfikuje się cała firma czyli stokrotka 

Po drugie, „zakupy jak z płatka” jest bardzo spójne z całą koncepcją marki Stokrotka, która stawia na wygodę i komfort klientów. Claim ten kojarzy się z lekkością i przyjemnymi emocjami, co jest zgodne z wizerunkiem Stokrotki jako miejsca, gdzie można zrobić szybkie i łatwe zakupy, bez zbędnego stresu.

Wreszcie, „zakupy jak z płatka” jest bardzo łatwo rozpoznawalne i zapadające w pamięć, co jest kluczowe w budowaniu silnej marki. Ten claim jest już bardzo rozpoznawalny i kojarzy się z marką Stokrotka na całym rynku spożywczym. To sprawia, że Stokrotka jest postrzegana jako marka, która dba o swoich klientów i oferuje im przyjemne i wygodne zakupy, co przyciąga kolejnych klientów i pomaga w budowaniu lojalności wobec marki.

Co my na to?

Zróbmy wspólnie coś dla twojego biznesu

Dobra strona internetowa

CO POWINNO ZNALEŹĆ SIĘ NA STRONIE GŁÓWNEJ WITRYNY INTERNETOWEJ?

Dowiedz się jak powinna wyglądać dobra strona internetowa, jakie elementy powinna zawierać oraz co wpływa na jej czytelność!

CO POWINNO ZNALEŹĆ SIĘ NA STRONIE GŁÓWNEJ WITRYNY INTERNETOWEJ?

Jakie elementy zamieścić na stronie głównej oraz jak dobrać odpowiedni rodzaj witryny dla Twojego biznesu!
Dalej...

Skuteczne kampanie reklamowe - analiza

Dowiedz się jak zrobiły to duże firmy

W ciągu ostatnich 20 lat, odbyła się niezliczona ilość kampanii reklamowych ale kilka z nich szczególnie wyróżnia się ze względu na swoją skuteczność i wpływ na kulturę popularną. Sprawdź co to za kampanie!

Dowiedz się jak zrobiły to duże firmy

Nike, Apple, OldSpice czyli kampanie marketingowe wielkich firm
Dalej...

380

Tyle osób przeczytało już ten artykuł

10

Tyle osób wybrało dla siebie odpowiednią stronę docelową

55

Tyle osób przeczytało więcej artykułów na naszej stronie

67

Tylu klientów już nam zaufało

5

tYlu klientów mamy na liście oczekujących

Bądź jednym z nich i wpisz w formularzu w zakładce złóż zamówienie kod: "czytam, więc wiem"

I otrzymaj 10% zniżki na pierwsze zamówienie!